Filmy s arktickou tematikou ve vysílání České televize

Čeští vědci v tající Arktidě

Dokument Zdenka Zvonka sleduje skupinu vědců, kteří se věnují zkoumání polárních oblastí na Špicberkách. Cílem dokumentu je představit divákům jejich výzkum se zaměřením na problematiku globálního oteplování a další změny, kterými lidé negativně ovlivňují přírodu kolem sebe, a alespoň trochu rozptýlit fámy, které o tomto tématu mezi laickou veřejností panují.
Režisér se v nádherných scenériích drsné arktické krajiny zamýšlí společně s vědci nad tím, jakou má lidstvo jako celek úlohu na planetě a co nás možná čeká či nečeká v blízké budoucnosti, kdy zmizí nejenom člověkem neposkvrněná místa v přírodě, ale rapidně ubude voda v krajině a vymřou celé zvířecí druhy.
Na Špicberkách si obzvlášť uvědomíme, že příroda je zásobárnou nejrůznějších materiálních služeb a zdrojů, bez nichž se nemůžeme obejít, a že příroda je zároveň velmi vážně ohrožena rozpínavou lidskou civilizací a že je nutné ji chránit. Zároveň však nelze zastavit lidský pokrok; je nutno najít takové metody, které podpoří trvale udržitelný život na naší planetě.
(52 min, ČT2, 26. 1. 2021 ve 21:00 a 27. 1. 2021 v 17:50)

Datum

Led 26 2021
Expired!

Čas

21:00

Umístění

ONLINE
Kategorie

Komentáře nejsou povoleny.