Arktický filmový festival – FAMU

Absolventi FAMU představují…(IS/CZ 2004-2021, 110 min, krátké filmy vybrané Radimem Procházkou, mentorem FAMU International Prague, EN titulky)

Islandští filmaři po desetiletí jezdí do České republiky studovat na prestižní filmové škole FAMU v Praze. Radim Procházka, který tuto festivalovou sekci inicioval, s úsměvem podotýká: „Pokud má vzniknout islandská nová vlna, začne v Praze.“ Do přehlídky byly vybrány hrané filmy a dokumenty z poslední dekády, s jedinou výjimkou – krátkým filmem renomovaného Grímura Hákonarsona z dob jeho působení na FAMU. Radimovým záměrem je představit současnou FAMU širokému publiku a absolventům FAMU i případným budoucím studentům, kteří by mohli mít zájem o studium v ​​Praze.

(E-mailová adresa pro získání více informací o této akci: radim.prochazka@famu.cz.)

Slavek the Shit (Grímur Hákonarson, 2004, 15 min)
A love story taking place in a public toilet in the centre of Prague. The toilet guard Slavek falls in love with a female guard who is working across the street.

 

Anticorro (Elísabet Elma Guðrúnardóttir, 2017, 6 min)
An inventive boy must keep his younger sister’s spirits up as the walls around them shake to an outside conflict.

 

Sassicaia (Ívar Erik Yeoman, 2016, 10 min)
A short documentary portraying Italian busker Vittorio Ricco and Zuzana Masnerova who in spite of not speaking the same language have remained lovers for years.

 

MÍR: Hundred Years of Revolution (Haukur Hallsson, 2020, 21 min)
One hundred years after the Russian Revolution a small Icelandic association called MÍR keeps the revolution alive with Soviet film screenings.

 

Kjöt (Heimir Gestur Valdimarsson, 2013, 4 min)
A Viking goes to get meat for a special price.

 

Chrysalis (Eydís Eir Brynju-Björnsdóttir, 2021, 11 min)
Vanesska is a 13 year old girl that just got diagnosed with Tourette’s syndrome and tries her best to come to terms with her new reality.

 

Bobby (Sigurður Möller Sívertsen, 2013, 8 min)
Bobby, a former rock n’ roller, hasn’t got much time left alive. He’s suffering from a lung disease. Determined to fulfill his final wish, he embarks on a journey.

Datum

Zář 18 2022
Expired!

Čas

11:30 - 13:30

Umístění

Reykjavík - Bíó Paradís
Hverfisgötu 54, 101 Reykjavík

Komentáře nejsou povoleny.