Arktický filmový festival

Oficiální zahájení Arktického filmového festivalu (vstup na pozvánku).

17.00–18.45, Promítací sál 3

Poslední dny Arktidy /Last Days of the Arctic / Andlit norðursins (DE/IS 2011, 90 min, rež. Ragnar Axelsson, EN titulky)

 

 

 

 

Ragnar Axelsson nebo RAX, jak je běžně nazýván, pracuje od roku 1976 pro největší islandský deník Morgunbladid. Jeho fotografie byly publikovány v LIFE, National Geographic, Le Figaro, Sternu La Vanguardii, Time a mnoha dalších časopisech a novinách. V Posledních dnech Arktidy navštívíme spolu s ním jeho farmáře na Islandu a svobodomyslné lovce v Grónsku. RAX posledních dvacet let neúnavně sleduje životy těchto lidí. V Grónsku se setkáme s lidmi, kteří jsou tak spjati s přírodou, že se bojí více vládních úředníků než hladového ledního medvěda shánějícího kořist. RAXovi může trvat celé týdny, než od objektů, které fotografuje, uslyší jejich příběhy. Teprve když prokáže svoji sílu a ujistí se, že je toho hoden, chopí se kamery. Jeho poslání je zároveň jeho největší vášní: dokumentovat a informovat svět o zhoršujícím se způsobu života, než bude příliš pozdě.

Ocenění: Islandská filmová a televizní cena za „Nejlepší dokument“ a „Nejlepší původní příběh“. V roce 2011 byl nominován na nejrůznější ceny na Festivalu dokumentárních filmů v Sheffieldu, festivalu Nordisk Panorama, Soluňském filmovém festivalu, Mezinárodním filmovém festivalu v Bergenu a na Severských filmových dnech v Lübecku. Severská rada nominovala jeho soundtrack jako „Nejlepší filmovou hudbu“. Distributor: Off the Fence.

Datum

Zář 16 2022
Expired!

Čas

17:00 - 19:00

Umístění

Reykjavík - Bíó Paradís
Hverfisgötu 54, 101 Reykjavík
Kategorie

Komentáře nejsou povoleny.