Arktický filmový festival

10.00–10.30, promítací sál č. 3

Mediated Motion in the Lava Field / Zprostředkovaný pohyb v lávovém poli – Artscape Iceland (CZ 2017, 28 min, rež. Jiří Straka, Dan Merta, EN)

 

 

 

 

Česko-islandský bilaterální projekt Norských fondů o umění a architektuře. Fragnerova galerie v Praze při něm spolupracovala s Agenturou kulturního dědictví Islandu, Reykjavickým uměleckým muzeem, Studiem Granda, Muzeem designu a užitého umění, Torg í biðstöðu, Meanwhile projects, The Lighthouse Village atd.


10.30–10.55
, promítací sál č. 3

The Arctic (NO 2019, 23 min, dir. Bjørn Anders Nymoen)

 

 

 

 

Film Bjørna Anderse Nymoena zachycuje arktickou krajinu, ledovce a divočinu. Autor složil i speciální filmový soundtrack, v němž hrají důležitou roli skutečné outdoorové nahrávky ze Špicberků/Svalbardu. B. A. Nymoen je známý fotograf, který v Arktidě působí už tři desetiletí. Jeho fotografie jsou publikovány v časopise National Geographic a mnoha dalších. Natočil také filmy pro největší světové televizní společnosti.


10.55–11.30
, promítací sál č. 3

A little bit of everything we do /Kousek od všeho, co děláme (NO 2022, 32 min, rež. Amund Aasbrenn, EN titulky)

 

 

 

 

V 15 krátkých videoesejích se režisér Amund Aasbrenn a výzkumníci z institutu CICERO (Centrum pro mezinárodní výzkum klimatu v Oslu) ponoří do širokého pole svého výzkumu klimatu. Autoři IPCC, senzorická testovací zařízení, cyklistické vesnice a zachycování uhlíku patří mezi věci, se kterými se ve filmu setkáte.

 

Datum

Zář 18 2022
Expired!

Čas

10:00 - 11:30

Umístění

Reykjavík - Bíó Paradís
Hverfisgötu 54, 101 Reykjavík
Kategorie

Komentáře nejsou povoleny.