Rubriky
Aktuality

Polární výprava – výstup na horu Spitzberg

POZVÁNKA

Letos v listopadu proběhne v Praze tradiční Arktický festival pouze v minimalistické formě, a proto Vám nabízíme možnost osobní účasti na několika doprovodných akcích.

Jednou z nich je výstup na horu Spitzberg poblíž německého městečka Bärenfels (asi 10 km od hranic, nedaleko Moldavy v Krušných horách). Na programu bude její dobytí a vztyčení vlajky. Výstup se bude konat v neděli 17. září 2023.

Polární výprava začne na autobusovém nádraží v Teplicích, kde je zřízen základní tábor.

Můžete si vybrat ze dvou variant:

1. Účastníci výpravy, kteří nechtějí jet osobním vozem, použijí společně autobus 001398 240 směr Drážďany ve 12 hod. 11 min. (příjezd do Kurortu Kipsdorf ,,Bahnhof“ ve 12 hod. 55 min. Tento způsob přepravy se vřele doporučuje kvůli zábavnosti společné jízdy a možnosti diskutovat cestou všechna úskalí polární výpravy – a samozřejmě kvůli vzájemné podpoře při obavách z nich. Po příjezdu do Kipsdorfu bude následovat cca 30minutová procházka do restaurace Naturel Gasthof – viz níže (příchod ve 13 hod 30 min).

2. Účastníci, kteří přece jen preferují autodopravu, přijedou se svými auty do základního tábora ve 12 hod. a vyrazí do Německa po vlastní ose (za autobusem).

Všichni se sejdeme nejpozději ve 14 hod. na adrese

Alte Böhmische Str. 1, 01773 Altenberg (Bärenfels) v restauraci Naturhotel Gasthof.

MAPA

Odtud pak všichni společně – a to již výhradně pěšky – vyrazíme na polární výpravu směr vrcholek hory Spitzberg. 

Hora je vysoká 749 m. Pokusíme se ji dobýt bez použití kyslíkových přístrojů a rozhodli jsme se také nevyužít služeb místních šerpů. Proto doporučujeme nepodcenit vlastní výbavu a oblečení hodné polárníka.

Odcházíme ve 14.00. Cesta trvá cca 30 minut.

Těšíme se na krásný společný zážitek!!!